Ykleniyor...

 

 


  

Yazarlar :     Balk :
Makaleler / Dernek Başkanı
KAR-DEF KONGRE İZLENİMLERİM

       

ELAZIĞ KARAKOÇAN 

OKÇULAR KÖYÜ

KÜLTÜRVE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

GENEL BAŞKANI RAMAZAN ERDOĞAN
                                                                                                                      05.04.2013 - 03:24
 

 

Saygıdeğer okçiyanlılar ve karakoçanlılar bir çoğunuzun bildiği gibi 24-mart 2013 te KAR-DEF ikinci olğan kongresini yaptı.

Özellikle geçen dönem KAR-DEF te görev alan özveriyle mücadele eden arkadaşlarımızı candan kutluyorum.Yeni seçilen yönetime de canıgönülden başarılar dilerim.Umarım yeni yönetim devraldığı KAR-DEF bayrağını başarılı çalışmalarıyla çok daha yükseklere taşır.

Ben OKÇULAR KÖYÜ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI olarak yaklaşık iki saat trafikte mahsur kaldığım için kongrenin son 45 dakikasına yetiştim.Burada KAR-DEF ile ilgili bir eleştirimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Kongre tarihinin üniversite sınavının yapılacağı güne ve yaklaşık olarak aynı saate denk getirilmesi hem yanlıştır hemde hemde büyük bir eksikliktir bu sebepten benim gibi bir çokişi de kongreye geç katılmıştır.inanıyorumki bundan sonraki olağan kongre tarihleri daha dikkatli belirlenir.Kongreye katılan üye ve misafirlerin yarısından fazlasının OKÇULAR KÖYÜ*nden olmasından gurur duyduğumu belirtmek isterim.Mazeretli olarak geç gelmeme rağmen bana konuşma hakkı veren KAR-DEF yönetimine ve divana çok çok teşekkür ederim.Konuşmama başlarken orada bulunan herkesten mazeretim olmasına rağmen herkesten özür diledim.Konuşmamı daha önceden biraz araştırarak hazırlamış olduğum karakoçan ve karakoçana bağlı köylarin sıkıntıları ve acil ihtiyaçlarıyla ilgiliydi.Bunları sırasıyla buradan da sizlerle paylaşmak isterim.karakoçan yöremizde tespit edilen bazı sıkınyıları paylaşmadan önce bir noktaya daha dikkatinizi çekmek isterim.karakoçan belediye başkanımız sn.nurettin ASLAN karakoçana kazandırdığı yeni belediye binasını gururla göğsünü gere gere her fırsatta,her ortamda anlatmakta,tanıtmakta,basın ve medyada gururla sergilemektedir.Bizlerde başkanımızı bu başarılı çalışmasından dolayı kutluyoruz.

Ancak bizler başkanımızdan aynı başarı ve performansı ilçemizin diğer acil sıkıntıları için de bekliyoruz.Şimdi busıkıntıların bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

1-karakoçana bağlı köylerin alt yapı ve yollarının yapımı.

2-karakoçan merkezinde imalata yönelik muhtelif işyerlerinin açılması için yöre işadamlarınıa zemin hazırlanması ve önayak olunması.

3-İvedilikle karakoçan devlet hastanesindeki ekipman ve personel yetersizliğinin giderilmesi, hastanenin amelyathanesi ve röntgen bülümlerinin iki ve üçüncü katta olmaları nedeniyle özellikle ameliyatlı ve yaşlıların hastanede asansör olmadığı için bu bölümlere giderken çok sıkıntı çektikleri gözükmektedir.bu hastanenin çok acil bir asansöre ihtiyaç bulunmaktadır..

4-karakoçan ilçemizde uzun zamandan beri vatandaşlarımızı rahatsızeden BAR VE PAVYONLARIN mutlaka ilçe dışına çıkarılması.

5-karakoçan ilçemizde ve bağlı köylerinde özellikle kış aylarında çok sık elektirik kesintileri olduğu,düzensiz voltajlar yüzünden ev ve işyerlerindeki mekanik cihazların arıza yaptığı bozuldukları görülmektedir.bu konu dada acil çözümler üzerinde çalışılmalıdır.

6-Yöremizde bulunan başarılı ve mağdur öğrencilere mutlaka burs konusunda çalışmalar yapılmalıdır.

7-Yöremiz deprem bölgesi olduğundan,daha önceki yaşadığımız depremlerden,ders çıkararak eksik ve yanlışlarımızı tespit ederek,halkımızın aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için mutlaka ciddi çalışmalar yapılmalı.8-Peri suyu üzerinde yeni yapılacak baraj ve elektirik santralinin henüz proje aşamasındayken durdurulması için bütün sivil toplum kuruluşlarınınbir araya gelerek ivedi çalışmalar yapmalıdır.KAR-DEF,KARAKOÇAN BELEDİYESİ VE KARAKOÇAN KAYMAKAMLIĞI öncülüğünde yörenin bütün sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya gelerek kısa sürede sonuç alıcı çalışmalar yapılabilir.Yukarıda belirttiğim sıkıntıları sizlerle paylaşırken umarım sizleri sıkmamış ve üzmemişimdir.değerli katkı ve yorumlarınızı bekliyorum. SAYGILARIMLA 

Yazar Ad : Dernek Başkanı Ramazan ERDOĞAN
Eklenme Tarihi : 1365531715
Bu makale 2883 kii tarafndan okundu.
Bu Makaleye Yaplan Yorumlar
Bu Makaleye Ait Kaytl Yorum Bulunamad.
Bu Makaleye Yorum Yapn
Yorum yapabilmek iin ltfen ye girii yapnz.