Ykleniyor...

 

 


  

Haberler
BÜYÜK KARAKOÇAN GECESİ KAR-DEF 2. GELENEKSEL GECESİ DÜZENLEDİ (10.05.2012 - 21:42)

            

 

 

      BÜYÜK  KARAKOÇAN  GECESİ

KAR-DEF 2. GELENEKSEL GECESİ DÜZENLEDİ

29 Nisan 2012 Pazar günü İstanbul Sancaktepe’de Elazığ Karakoçan Dernekler Federasyonu (KAR-DEF) 2. Geleneksel dayanışma gecesi düzenlendi.

Binbeşyüz kişilik Salon Semazen’in hınca hınç dolduğu gecenin açılış konuşmasını Kar-Def Genel Başkanı Yasin UTKU yaptı. Genel Başkan UTKU; STK’ların önemine, federasyonun amaçlarına , farklılıkların bir zenginlik olduğuna, Evangelist kültürün insanlığa verdiği telafisi mümkün olmayan tahribata, köyden kente göçü tetikleyen sebeplere, Karakoçan’da ve köylerde alt yapı, üst yapı sorunlarına, hastane ve sağlık ocaklarındaki ekip, ekipman yetersizliğine değindikten sonra “ Samuel Hungtintun’un medeniyetler çatışması kavramına  inat; medeniyetler barışını sağlamalı, bütün insanlar arasında hoşgörü ve tahammül iklimini yaygınlaştırmalıyız. ” dedi. Kar-Def Genel Başkanı Yasin UTKU daha sonra konuşmasına şöyle devam etti. “ Gelecekte yaşanabilir bir çevre ve huzurlu bir toplum için su havzalarını, ormanları korumalıyız. Yöremizde iklim değişikliğine, çölleşmeye sudaki canlı ve çevredeki bitki türlerinin yok edilmesine, tarihi, zirai ve inanç alanlarımızın su altında kalmasına sebep olan, yasalara, ulusal ve uluslar arası sözleşmelere aykırı olarak yapılan barajların derhal durdurulmasını bekliyoruz. Suyun ticarileştirilmesini, peri suyuna perçin vurulmasını istemiyoruz. “ dedi. UTKU daha sonra’’ Bütün faaliyetlerimizde 5253 sayılı yasaya,kanunlara ve  nizamlara uymada asla imtina etmeyeceğiz.Siyaseti ve ticareti  faaliyetlerimize yansıtmayacağız.Kesinlikle hiçbir partinin arka bahçesi olmayacağımızdan şüpheniz olmasın.Sevdamız Karakoçan’a ve Karakoçan’lıya layık hizmetler yapmaktır.Bu dayanışma gecemiz için her türlü maddi, manevi katkıda bulunan Dernek Başkanlarımıza,Yönetim Kurulu üyelerimize ve iş adamlarımıza, Peri Vadisini koruma platformundaki samimi ve özverili çalışmasından dolayı da Eren AKYOL’a şükranlarımı sunarım’’dedi.

            Genel Başkan UTKU; herkesi kucaklayacak, insan hak ve hürriyetlerine saygılı bir anayasa istediklerini de sözlerine ekledi. Karakoçan’da Meslek Yüksek Okulu’nun yapılması için her türlü maddi ve manevi imkânını seferber eden başta Karakoçan Belediye Başkanı Nurettin ARSLAN’a,  İş Adamları Sabri ÜNLÜ’ye,Hüseyin KILIÇ’a, Süleyman KARAHAN’a ve  Hanefi MUTLU’ya teşekkür eden Kar-Def Genel Başkanı Yasin UTKU ve Yönetim Kurulu, gecenin sponsorluğunu üstlenen İş Adamı Salih OYLUM’a ve Dernek faaliyetlerinde özverili çalışan Kar-Def Disiplin kurulu üyesi M. Ali GÜNAY’a , teşekkür edip adı geçenlere birer teşekkür plaketi verdiler.

          KAR-DEF  Yönetim Kurulu Üyeleri, ‘’Federasyonun kuruluşundan bugüne kadar hep yanımızda olan Resul GÜNAY’a,gecede büyük özveri ile görev yapan Sarıbaşak Köyü Başkanı Necati TAYFUR’a , Okçular Derneğinden Resul KEVSER ile Cahit UTKU’ya ve ismini zikredemediğimiz herkese şükranlarımızı sunuyoruz’’dediler.   

      Kar-Def Yönetim Kurulu üyeleri Ergül DİLEK, Baykal TÜRK, A. Haydar AKTER, Mahmut MERİÇ, Hasan AKYOL’un da hazır bulundukları gecede; Sancaktepe Belediye Başkanı Yardımcı Avukat Tarık Yusuf UÇAR, İstanbul eski Millet Vekili Hüsnü OKÇUOĞLU,İlçe Özel İdare Müdürü Salih ŞİMŞEK,  Dernek Başkanları Halit TEZEL ( Keklik ), Ramazan ERDOĞAN ( Okçular ), Necati TAYFUR ( Sarıbaşak ), Yaşar ÖZEN ( Pilavtepe-Demirtaş ), Mürsel ÖZAY ( Kocadayı ), Şemsettin ULAŞ ( Şamani ), Mücahit ESER ( Yüzev ), Dernek eski Başkanı Orhan İPEK, Kasım GÜNAY ( Fransa ), Zülküf ÖLÇER ( Çelebi ),Hasan KURAL,Yasin OĞUZ, Bem-Birsen Sendikasından Abdullah KURUÇAY, Ankara Kar.Der Başkanı Ali ARADAĞ hazır bulundular. Millet Vekili Sebahat TUNCEL, , Beyoğlu Belediyesi Meclis üyesi A. Haydar ÖZCAN,Av A. Kadir SARI, Belediye  Eski Meclis üyeleri Ali İPEK,Ali VARIŞLI,Dursun ERDOĞAN, A. Kadir HONÇA, İş Adamları Niyazi GÜNEŞ, M. Ali KAPLAN,Halit KOÇOĞLU, Hacı Enver OKÇUOĞLU,Haşim ÇİFTÇİ ve çok sayıda siyasi partinin İl ve İlçe Başkanlarının da bulundukları geceye mesaj ve çelenk yağdı.

            Ak Parti Elazığ Millet Vekilleri Zülfü DEMİRBAĞ, Faruk SEPTİOĞLU, Şuay ALPAY, Sermin BALIK, Karakoçan Belediye Başkanı Nurettin ARSLAN, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail ERDEM,Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN, Ak Parti Karakoçan İlçe Başkanı Mehmet KAYGUN, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İhsan GÖRGÖZ, Şoförler Odası Başkanı Doğan AKDENİZ,Nihat OKÇUOĞLU ve Esnaf Odası Başkanı Tahsin AYDIN,Kar-Der Eski Başkanı Osman OKÇUOĞLU(Ankara),Okçular Köyü Muhtarı Vekili Ümit ÖZCAN, Yalıntaş Köyü Muhtarı Erkan SÖYLEMEZ, Dernek Eski Başkanı Musa BEDİR  mesaj gönderenler arasındaydılar.

            Gecenin en güzel anı ise Demirtaş-Pilavtepe Derneğinin KAR-DEF’e katılışı oldu. Bu katılış ile Kar-Def bünyesinde yedi dernek birleşmiş oldu. Kar-Def Genel Başkanı Yasin UTKU, Dernek Başkanı Yaşar ÖZEN’e teşekkür edip kendisini ve yönetimini kutlayarak  “Üye olmayan derneklerimizi yasal prosedürlerini tamamlayarak federasyonumuza katılmalarını bekliyoruz.” dedi.

            Genel Başkan UTKU “ Acımızı ve sevincimizi paylaşmada devamlı yanımızda gördüğümüz etkinliklerimiz ve cenazelerimiz için misafirlerimizin ulaşımı konusunda yolcu otobüsü temin ederek bize yardımcı olan başta Sancaktepe Belediye Başkanımız İsmail ERDEM’e, Karakoçan Belediye Başkanımız Nurettin ARSLAN’a, Çınarcık Belediye Başkanımız Murat ERDOĞAN’a, Pendik Belediye Başkanımız Dr Salih Kenan ŞAHİN’e, Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü GENÇ’e, Beyoğlu Belediye Başkanımız A. Misbah DEMİRCAN’a, Çayırova Belediye Başkanımız Ziyattin AKBAŞ’a, Şişli Belediye Başkanımız Mustafa SARIGÜL’e ve Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı KILIÇ’a yoğun programlarına rağmen bize bir Karakoçanlı olarak zamanlarını ayıran Karakoçan Haber Gazetesi sahibesi Nursel ŞENGEZER ile Özlem Radyo ve İstanbul Gündemi Gazetesi Müdürü Aydın EKİCİ’ye ‘’saygı ve şükranlarımı sunar teşekkür ederim’’ dedi. Gecede selamlama konuşması yapan Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Av Tarık Yusuf UÇAR; “ Sancaktepe Belediye Başkanı Sayın İsmail ERDEM’in selamlarını getirdim. İnsana hizmet hakka hizmettir. Birlik ve beraberlik içinde huzurlu, güvenli yarınlar için hep beraber çalışalım. Siz hemşerilerimle gurur duyuyorum. Kaynaşma, tanışma ve dayanışma için bu etkinlikler çok önemlidir.” dedi.

            Millet Vekili Sebahat TUNCEL ise; “Ülkemizin her zamankinden fazla birliğe, kardeşliğe, barışa ve huzura ihtiyacı var. Hiçbir anne ağlamasın. Gelin gözyaşlarını dindirmek için samimiyetle gayret gösterelim.” dedi.

           Sunuculuğunu Kasım GÜZEL’in yaptığı, Ozan Şahe Bedo’nun müzik ziyafeti ve sınırsız heyecanın dorukta olduğu, yemeğin ikram edildiği, sinevizyon gösterisi ile güzel ve duygusallığın hat safhaya ulaştığı gece olaysız bir şekilde nihayet buldu.

                                                                                           Haber=KAR-DEF Genel Sekreterliği

 

Kaynak : Haber=KAR-DEF Genel Sekreterliği

Bu Habere Yaplan Yorumlar
 • Misafir (23.02.2013 20:19)
  Sayın KAR-DEF yönetim kurulu ve köylüleri, Bir UTKU ailesi olarak bu fırsatı Genel Başkan Yasin Utku&tt2;ya verdiğiniz için hepinize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Elimizden gelen tüm imkanlarımızla KAR-DEF&tt2;e destek vereceğimize tüm gücümüzle yanındayız. Ve gelecek yıllara tüm görevlilere başarılar dileriz... Utku ailesi adına Ali UTKU. BÜTÜN OKUYUCULARA SONSUZ SELAMLARIMI SUNARIM...
 • Misafir (23.02.2013 20:17)
  Sayın KAR-DEF yönetim kurulu ve köylüleri, Bir UTKU ailesi olarak bu fırsatı Genel Başkan Yasin Utku&tt2;ya verdiğiniz için hepinize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Elimizden gelen tüm imkanlarımızla KAR-DEF&tt2;e destek vereceğimize tüm gücümüzle yanındayız. Ve gelecek yıllara tüm görevlilere başarılar dileriz... Utku ailesi adına Ali UTKU. BÜTÜN OKUYUCULARA SONSUZ SELAMLARIMI SUNARIM...
 • Misafir (27.01.2013 00:00)
  yasin utku karakoçanlıların bir numarasısın
 • Misafir (26.01.2013 23:58)
  HAŞİM ÇİFTÇİ TEK DEGİL SABRİ ÜNLÜ BAYKAL TÜRK DE DEĞERLİ İŞ ADAMLARIMIZDAN VE ÜÇÜ DE BİRBİRİNDEN MÜTEVAZI ÜÇÜNEDE BAŞARILAR DİLİYORUM.. FRANSADAN ALİ
 • Misafir (29.12.2012 20:45)
  haşim çifçikardeşimi şahsen tanımıyorum fakat duyduguma göre çok mütevazı birisin allah başarıların devamını getirsin
Yorum Yapn
Misafir :
MP3 PLAYER
Srekli al
EMEK YAPI

 

DUYURULAR
EMİN TİCARET

 

Gncel Ekonomi Haberleri