Ykleniyor...

 

 


  

Haberler
Beyaz Deftere Beyaz Kalemle Yazı Yazma Devri Bitti.. (11.04.2013 - 11:58)

                         

 

 

     

                                              Beyaz Deftere Beyaz Kalemle Yazı Yazma Devri Bitti..


                                                                                                                                                     Sabri İVGİN

Derneklerimiz in yöneticileri her biri bir Akil insanlar görevini üstlenmesi gerekir,

Bu demokratik barış süreci kendi üyelerine anlatmalı, seminerler düzenleyerek veya her yıl yapılan geleneksel etkinliklerinden barış sürecini çok iyi anlatmaları gerekmektedir.

Dernekler her siyasi düşüncede insanlarımız var diyorlar, ya! Kendi aralarında bu barış sürecini tartışmalılar,  çok alışa gelmiş dernek başkanları her konuşmalarında veya hatta tüzüklerinde yer verdikleri Biz hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz,sözü benim kabullenmediğim bir sözdur, Her derneği bir siyasi görüşü ve farklı kültürleri vardır,  O derneğin siyasi görüşüdür, kültürüdür, Dernek yönetimi bu görüş ve kültürleri üyelerin adına dile getiren bir sivil örgüttü,. Dernek yöneticileri tüm etkinliklerinde kendi kültürünü veya siyasi çizgilerine göre şekillenir. etkinliklerde sanatçılarını, üyelerine verecekleri mesajlar konuşma metinlerini ona göre yazar çizerler..

Demokrarik barış sürecine destek vermek,Özelikle bizim coğrafyada devam eden bu savasın sona ermesi anlamına gelir. Burada 30 yıllık bir mücadelen in niçin verildiğini, Yöre halkın beklentileri neler olduğunu çok iyi dile getirmek gerekir. Derneklerin beklentileri neler olduğunu çok net olmalıdır ,Beyaz Deftere Beyaz Kalem le Yazı Yazmak değil!, Beyaz deftere kırmızı kalemle artık yazmaları gerekir. Herkes taşın altına elini koyması gerekir tüm yöre dernekleri bir adım atarak kendi derneklerin isimlerin köylerin eski isimlerini koyarak bir adım atabilirler, Demokratik tepkilerini koymalılar, OKÇULAR KÖYÜ değil! OXCİAN yaparak başlayabilirler, bunların önünde bir yasal engelde yoktur., tüm dernekler kendi özüne dönmeliler, Kültür derneği diyorlarsa, Kürtçe anadil olan derneklerin diline sahip çıkmıyorlarsa bu derneklerin kültür dernekleri demek ne kadar doğru..

Gecen hafta Cuma namazında hocalar bile hutbelerinde vaaz verirken bu süreci anlatıyorlarsa! barışın önemini dile getiriyorlarsa, Tüm Müslümanlar kardeş olduğunu!, bunu da yeni keşfetmişlerdir, bu süreçten sessiz kalan kişilerin bir zulümkar oldukların beyan ediyorlar, Bunuda bugün fark ettiler,bu bile bir ilerlemedir TC diyanetine bağlı olan hocaların veya memurları söylemesi..

Bizim dernek yöneticileri bu süreçten uzak kalmaları kendi yayın organlarında bile hiç bir şeyler yazmamaları ne kadar doğrudur.. 

 

Yorum 

 

RAMAZAN ERDOĞAN,

Öncelikle bu kadar önemli,bu kadar değerli ve bu kadar hassas bir konuya değindiğiniz için şahsım ve OKÇULAR KÖYÜ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ADINA Duyarlılığınızdan ötürü çok çok teşekkür ederim.Evet biz STK lar böylesine önemli bir konuda daha duyarlı ve daha özverili çalışmalar yapmalıyız.Aslında hepimizin içi o kadar dolu ki şu kelimeye o kadar hasretiz ki, ülkemizin birliği ve beraberliği için,halkımızın birliği ve beraberliği için,bu ülkenin a-sından z-sine hangi ırktan ve mezhepten olursa olsun eşit koşullarda yaşaması için,CENNET AYAKLARI ALTINDA olan ANNELERİMİZİN artık kesinlikle ağlamaması için,Dış güçlerin kirli emellerine alet olmamak için,onların ekmeklerine yağ sürmemek için,bir olmak için,iri olmak için,diri olmak için ve dünya devletleri arasında son derece güçlü olmak için,içimizden ,yüreğimizden ve kalbimizden çok çok çok samimi olarak sonsuza kadar kalıcı olmak kaydıyla,geçmişte yaptığımız hatalardan,yanlışlardan ve eksikliklerden ders alarak yarınlarımıza daha aydın ve daha bilinçli bakmak için BARIŞA,BARIŞA VE KESİNLİKLE BARIŞA EVET DEMELİYİZ. SAYGILARIMLA

 

Kaynak : Sabri İVGİN

Bu Habere Yaplan Yorumlar
  • Misafir (13.04.2013 01:27)
    RAMAZAN ERDOĞAN,Öncelikle bukadar önemli,bukadar değerli ve bukadar hassas bir konuya değindiğiniz için şahsım ve OKÇULAR KÖYÜ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ADINA Duyarlılığınızdan ötürü çok çok teşekkür ederim.Evet biz stk lar böylesine önemli bir konuda gaha duyarlı ve daha özverili çalışmalar yapmalıyız.Aslında hepimizin içi o kadar doluki şu kelimeye o kadar hasretizki, ülkemizin birliği ve beraberliği için,halkımızın birliği ve beraberliği için,bu ülkenin a-sından z-sine hangi ırktan ve mezhepten olursa olsun eşit koşullarda yaşaması için,CENNET AYAKLARI ALTINDA olan ANNELERİMİZİN artık kesinlikle ağlamaması için,Dış güçlerin kirli emellerine alet olmamak için,onların ekmeklerine yağ sürmemek için,bir olmak için,iri olmak için,diri olmak için ve dünya devletleri arasında sonderece güçlü olmak için,içimizden ,yüreğimizden ve kalbimizden çok çok çok samimi olarak sonsuza kadar kalıcı olmakkaydıyla,geçmişte yaptığımız hatalrdan,yanlışlardan ve eksikliklerden ders alarak
Yorum Yapn
Misafir :
MP3 PLAYER
Srekli al
EMEK YAPI

 

DUYURULAR
EMİN TİCARET

 

Gncel Ekonomi Haberleri