Yükleniyor...

 

 


 

Haberler
Derbent’e Tapu verilmeye başlandı ama! Çok belirsizlik içeren Maddeler var (20.03.2014 - 17:25)

Derbent’e Tapu verilmeye başlandı ama! Çok belirsizlik içeren  Maddeler var! 

Derbent’in halkı direnişini kırmak için AKP  dün akşam 18 Adet Tapu kendi yandaşlarına 1 Dairelik Tapu verdi.Tapu veriyorum diye  Öncelikle 15 Maddelik bir sözleşme noterden imzalatıyorlar,imzaladıkları sözleşmede bazı maddeler çok belirsizlikler içermektedir  .lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyalım !!!

Bizler Derbent’liler Birlikte hareket ettiğimiz süre içerisinde bazı maddelerini değiştirerek İBB ile Müzakere yapmamız gerekir. Yerinde dönüşüme karşı olmadığımızı  halkı belirsizliklere değil daha net anlaşılır sözleşmeler  yapılmalıdır..

1 ) Evleri kaç metre kare olduğu belli değil!

2) Evleri ne zaman verileceği belli değil !

3) Mevcut evlerimizin ne zaman  yıkılacağı  Büyük şehir belediyesinin insafına bırakılmıştır…

Derbent  halkı bu güne  kadar çok büyük bedeller ödediğini  yapılan bütün oyunları boşa çıkartmıştır.    Bu  dayatılan tek taraflı  anlaşmayı kabul görmeyeceğini dün   tapu dağarım yapılırken geniş katılımlı  protesto  gösterisi yapıldı  Tapu dağarım  alanını da yerinde dönüşüm ile ilgili hiçbir açıklama yapılmazken 1050 adet tapu hazır yarın herkes tapu dairesine gidip alabilir denildi sabah tapu dairesine gidildiğinde  Tapu dairesinde her hangi bir tapu olmadığını  söylediler  İBB gidip anlaşma yapılması gerektiğini söylediler  

İstanbul Büyük Şehir Belediyes'in  15 Maddelik Anlaşma Metini


Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu Habere Ait Kayıtlı Yorum Bulunamadı.
Yorum Yapın
Misafir :
MP3 PLAYER
Sürekli Çal
HABERLER
EMEK YAPI

 

EMİN TİCARET

 

Güncel Ekonomi Haberleri