Yükleniyor...

 

 


 

Haberler
HDP: Sarıyer'deki faşist saldırıyı kınıyoruz (17.02.2014 - 23:22)

HDP: Sarıyer'deki faşist saldırıyı kınıyoruz

HDP İstanbul İl Örgütü, Sarıyer İlçe Örgütü'nün açılış etkinliği sırasında yaşanan ırkçı saldırıyı protesto etti.

HDP_logo

İSTANBUL- Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel'in katıldığı HDP Sarıyer İlçe Örgütü'nün açılışı sırasında yaşanan ırkçı saldırıyı kınadı.

Etkinlik sırasında bir grup faşistin ellerinde palalarla HDP'lilere saldırdığı ifade edilen açıklamada, "Türkiye’nin yerel seçim atmosferine girdiği bir dönemde resmi açılış törenimize yapılan bu saldırı, Gezi direnişinden sonra sık sık tanık olduğumuz palalı saldırıların sol halkasını oluşturuyor" denildi.

HDP İstanbul il Örgütü, yaptığı açıklamada olayı şöyle aktardı: "Sarıyer Belediyesi Eşbaşkan adaylarımızın konuşması sırasında nereden geldiği belli olmayan üç kişi, katılımcıların içine dalarak küfür ve hakaretlerle rastgele elindeki palalarla katılımcılara saldırı teşebbüsünde bulunmuştur. Tören görevlilerimizin müdahalesi ile kitleden uzaklaştırılan saldırganlar bir müddet polislerin yanında bekledikten sonra aynı girişimi birkaç kez tekrarlamıştır. Alanda bulunan emniyet yetkilileri ve çevik kuvvet, görevlilerimizin tüm uyarılarına rağmen saldırganları etkisiz hale getirmemiş, ellerinde kesici alet olmasına rağmen gözaltına dahi almamıştır. Buna mukabil tören düzenini korumaya çalışan ve kitleyi saldırıdan korumaya çalışan görevli arkadaşlarımıza biber gazı ile müdahale etmiştir."

HDP İstanbul İl Örgütü, 30 Mart yerel seçimlerinin huzurlu ve güven dolu bir ortamda geçmesini arzuladıklarını ifade ederken, siyasi partilerin özgürce seçim ve propaganda çalışmaları yapmalarını demokratik bir hak olarak gördüklerini belirtti.

HDP açıklamasının devamında "Bu tür ırkçı saldırıların ve provokasyonların HDP çalışmalarını asla gölgeleyemeyeceğini, barış, özgürlük ve öz yönetim perspektifi ile yürüttüğümüz yerel seçim çalışmalarımızı kararlılıkla yürüteceğimizi kamuoyuna beyan ediyoruz. Başta valilik olmak üzere, emniyet teşkilatı ve yargıyı insan hayatına kastetmeye yönelik bu tür ırkçı saldırılara karşı önlem almaya davet ediyoruz" dedi.

 

Kaynak : http://www.etha.com.tr/Haber/2014/02/17/guncel/hdp-sariyerdeki-fasist-saldiriyi-kiniyoruz/

Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu Habere Ait Kayıtlı Yorum Bulunamadı.
Yorum Yapın
Misafir :
MP3 PLAYER
Sürekli Çal
HABERLER
EMEK YAPI

 

EMİN TİCARET

 

Güncel Ekonomi Haberleri