Yükleniyor...

 

 


 

Haberler
Karakoçan belediyesine Protesto Edildi (23.12.2013 - 13:07)

Karakoçan´da yeni yapılan su şebekesi faaliyete geçerken oluşan aksaklıklar nedeniyle

Karakoçan 9 gün susuz kaldı.Karakoçan halkı  tarafından sosyal medyada başlatılan organizasyonla toplanan vatandaşlar belediyenin önünde protesto ettiler.

Karakoçan halkı belediye başkan’ın  Nurettin Aslan bilgi verilmesini  istemesi uzun  cabalar sonucunda  belediye başkanı  halka bilgi verdi 9 gündür akmayan su  2 saat içinde su verilecektir sözü verdi ..kendi halkına bilgi  vermek için bir belediye başkanı neden bu kadar direndi bir anlam verilmedi. 

Belediye Başkanı balkondan protesto eden Halkına,

yeni su projesi hakkında bilgi verdi.

Belediye Başkanı Nurettin Arslan Yeni yapılan su şebekesi Doğu’da ve Güneydoğu’da örnek bir proje. Karakoçan İlçe olduğundan bu yana yer altında çürüyen birçok atık suların karıştığı şehir içme suyu şebekesini tamamını yeniledik. Karakoçan halkı hizmetin en kalitelisini hak ediyor. Biz bu projeyi Karakoçanlı sağlıklı suya kavuşsun, hastalıklardan Hepatit B taşıyan sulardan kurtulsun diye tüm çabamız.. 200 km su şebekesi döşendi haliyle yollarımız bozuldu. Biz bu yolların tamamını kilitli parke taşı yaptık. Tozdan topraktan kurtulalım diye, su şebekesiyle sağlıklı bir suya kavuştuk…..diye konuşmasına devam etti…

İller bankasından mühendis teknik uzman Nazım AKMAN ve Ayşe ATEŞ yeni su projesinin 200 km’lik borular tamamen yenilendi. İlçenin en uç noktasına kadar su gidebilmesi için deponun en az 10-11 defa dolup boşalması gerektiğini söylediler. Şebekede herhangi bir teknik sorunun olmadığını, ancak boş olan borularda haliyle hava oluştuğu için suyun akışını engellediğini belirttiler. Bunun için vatandaşların biraz sabırlı olmalarını ve öncelikle yeni su şebekesine bağlantılarını yapmalarını, eski şebekenin tamamen iptal olduğunu bilmeleri gerekir.

Bu sebeple bağlantısı yapılmayan evlerin belediyeyi arayarak bir an önce bağlantılarının yapılmasını istemeleri gerekmektedir. Bağlantısı olan evlerinde su sayaçlarını eski şebekeden kalan atıkların temizlenmesi ve vanalarını açmaları gerekmektedir. Bizler teknik ekip olarak aralıksız çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Sağlıklı bir suya kavuşmaları içi Karakoçan Halkını biraz daha sabırlı olmalarını tavsiye ediyoruz.

  Feccboob 'ta Yorumlar

depe gençlik

Öncelikle başkanımızın açıklamarına baktığımızda durumumuzun ne kadar içler acısı oldugunu gördük :) 10-15 kişi baktığımızda bunlar hicbir menfati olmayıp oraya gelen insanlar esnaflardır gelmeyenlerin düşüncesi ise yarın öbür gün başkan tekrar başa gelir ise bizim inşaat ruhsatlarımızı çıkarmaz belirli nedenlerle ceza yeme endişesi içinde olan ezik insanlardır halbuki hanımlarıda çeşmeden su çekmektedir bu su ve yol sıkıntılarıda 2011 yılından beridir devametmekte….Eğer başkan rahatlığını düşünmeyip denetimleri sıkı yamış olsaydı ne suyumuz bu hale gelirdi nede yollarımız eskisinden kötü hale gelirdi…

herdemjiyan

İnsanlarin İnsanlarin demokratik haklarini kullandigi bir ilcede halen bu eylemlerin ideolojik oldugunu ve gezi parki eylemlerine benzetilmesini anlamiyorum. Bu soylemler cok klasik ve bayat.

Halk herseyin farkinda.

ahmet şenyuva

13 gündür sular akmıyor tüm çeşmelerde -3 derece soğuklukta insanlar su kuyruğunda neden haber yapmıyorsunuz

Kasim aydin

Yazik hem de cok yazik okadar hizmeti ve yatirimi yok sayip hic birsey yapilmamis ve ustune sular kesilmis gibi eyleme kalkan ilcemin halkina cok yazik sizin icin yapilan doguda hicbir ilcede olmayan boyle bir proje yapilsin ve biz bunu tebrik etmek yerine yeni sebekenin aktarilmasindan dolayi kesilen suyu siyasi emellere alet edip eylem yapalim…

seyfo dayı

tepe mah Atatürk cad. mevkiinde hala sular yok… heryere su bırakıldı ama bizde tık yok…

Kaynak : Sabri ivgin

Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu Habere Ait Kayıtlı Yorum Bulunamadı.
Yorum Yapın
Misafir :
MP3 PLAYER
Sürekli Çal
HABERLER
EMEK YAPI

 

EMİN TİCARET

 

Güncel Ekonomi Haberleri